Kendin Yap Yelkenli || DIY Sailboat

Yaz Dekorasyonu Herkese merhaba :) Bu hafta paylaşmaya doyamadım. Geçen seneki yaz dekorasyonu videosu çok beğenilince bu yaz denemeyi istediğim diğer şeyleri de yapıp sizlerle paylaşmak istedim. Bugün daha önceden topladığım kurumuş ağaç dallarını bir yaz dekorasyonuna dönüştürdüm. 

Malzemeler :

 İki adet kuru dal ( Tercihen biri daha kalın, diğeri daha ince)
 Kumaş
 Jüt / Doğal ipi
 Bir parça tel / halkalı vida 
 Kağıt (Yelken kalıbı için)
 Sıcak silikon

Ben elimdeki imkanları kullanarak yaptım. Bu projeyi pinterestten esinlendim. 
Ağaç dalının iki kenarında kumaşın gerileceği ipin bağlanacağı/ geçeceği gerekli alanı oluşturmak için bir teli bükerek kendi pininizi yapabilirsiniz ya da hali hazırda bulunan halkalı vidaları kullanabilirsiniz ancaç yine bir deliğe ihtiyacınız olucak ve bunun içinde kullandığınız tahtanı / ağaç dalının delinmeye uygun kalınlık ve dayanıklılıkta olması gerekli. 

Orijinal projede, tahta parçasını deliyor ve direk görevini üstlenen çubuğu deliğe sabitliyordu. Benim gerekli ekipmanım olmadığı için sıcak silikonla çokta sağlıklı olmayan bir şekilde yapıştırdım. 

İkinci kısımda yelkenler geliyor. İlk başta istediğiniz görüntüye göre, bir kağıt üzerine iki üçgen çiziyoruz. Kenarlara katlanma payı olarak kulaklar bırakıyoruz. İpimizin yapışacağı ve gizleneceği kısım burası.  Bu kağıtlar bizim kalıbımızı oluşturuyor. Elimizdeki kumaştan bu kağıtlar yardımıyla yelkenleri kesiyoruz.
Son olarak ip boyunu ayarlıyoruz. Ben jüt ipi kullandım. Direkt olarak kullandığım dalın üst ucuna bağlayacak şekilde bir parça ipi kesip alttaki kenarı ortaladım daha sonra kumaşlara yapıştırdım. Bu uzunluğu ayarlarken ortadaki direğe yük bindirmeyecek ama aynı zamanda düzgün durmalarını sağlayacak şekilde ayarlamaya dikkat edin. Ve ta da.. 
Yaz için oda dekoronuz hazır. Özellikle yazlıklara, teras ve balkonlara çok yakışacağını tahmin etmekle birlikte isterseniz benim gibi odanızın bir köşesini yaz için süsleyebilirsiniz


BONUS : Taş Boyama Yazın yapabileceğiniz en zevkli ve rahatlatıcı aktivitelerden biri de taş boyama, akrilik boyalarla harikalar yaratabileceğiniz doğal tuvallar diyebiliriz. Taşların şekillerini yorumlayarak yaratıcı çalışmalar çıkarabilirsiniz. ♥


 YAZ DEKORASYONU SERİSİ : 

Deniz kabuğu toplayanlar 🙋 😍 Topladığınız deniz kabuklarıyla harikalar yaratmak için buraya tıklayabilirsiniz. 🌅 💙


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Okula Dönüş Kendin Yap Projeleri - Back To School DIY

Harry Potter ilhamlı Kendin Yap Asa Kalem ve Snitch || Harry Potter inspired DIYs

Bullet Journal || Temmuz 2018 🍋 || July 2018 🍋