Bullet Journal || Temmuz 2018 🍋 || July 2018 🍋

Selamlar yeniden! Haftanın ortasına ve Haziranın sonuna gelmişken, Temmuz ayı için bullet journalimi nasıl düzenlediğimi sizlerle paylaşmak istedim. Yaz deyince aklıma ilk gelen şeylerden biri limonata, hele ev yapımıysa. 😍 Böyle olunca tema olarak limondan ilerlemeye karar verdim. Sarının enerjisinin yaza bir başka yakışıyor. Düzenlerken yine kolajlardan ve küçük çizimlerden yararlandım. Görselleştirmeyi severken yine kendi içinde bir yalınlığı olması hoşuma gidiyor. Bunu sağlamaya çalışıyorum.


İlk olarak Temmuz için bir kapak sayfası diye bileceğimiz bir sayfa oluşturdum. Bu biraz daha işin görselliğinin konuştuğu sayfa, benim için en azından. Çünkü aylık olarak bir tablo ya da buna benzer bir düzen benim için uygun değildi, beni motivasyonum da olmuyordu. Bu yüzden ben genellikle haftalık düzende ilerliyorum. 2 ya da tek bir sayfayı, 7 güne ayırarak bir düzen oluşturuyordum. Benim için uygun oluyordu. Okulda da proje derslerinde ders planıyla paralel olarak föyler haftalık kısımlara ayrılmış olduğu için rahatlıkla kullanıyordum.Ancak yaz tatilinde okuldaki gibi yoğun bir tempom olmadığı için aylık düzen mantığında bir düzen oluşturdum. 2 sayfayı 4 haftaya ayırdım. Bu aradaki ayraç gibi kısım dikkatinizi çekmiştir. Aradaki sayfayı keserek bir ayraç haline getirdim, aynı zamanda diğer sayfayı rahatlıkla görmemi sağlayan bir açıklık sağladı bana. Bu ayraç sayfasının ön kısmını görsellik için kullanarak seçtiğim limon teması için limon dilimleriyle desen oluşturdum.. Arka kısmını ise yapılacaklar, önemli ve aylık hedeflerimi yazabileceğim küçük bir not kısmı olarak düzenledim. 
Diğer kısmına geçecek olursa alışkanlık çetelesi oluşturdum. Bunun için bir limonata çizdim. Bardağa yerleştirilmiş olan limon dilimi çeteleyi oluşturuyor. Her bir üçgen parçanın içindeki daireleri doldurarak çeteleyi tamamlamış olacağım. Çizim, blog, egzersiz gibi hedefler belirledim kendime. Yan sayfada ise bir egzersiz programı görüyorsunuz. Nike Training Club uygulamasını kullanıyorum şuan egzersiz yaparken. Bilgilerinizi giriyorsunuz ve size özel bir egzersiz planı oluşturuyor. Her ilerlemenizi kaydediyor. Ayrıca sizi motive edecek geri bildirimlerde de bulunuyor. Nike ın düzenlediği etkinliklerden de haberdar ediyor. Ben ilk geçen sene kullanmaya başlamıştım, bir arkadaşımla birlikte. Ancak bu sene proje derslerinin yoğunluğu ve çok uzun saatler masa başında kalkmadan oturma işin içine girince egzersiz hep ikinci hatta üçüncü planda kaldı. Böyle olunca yazın, vücudum içinde iyi bir şekilde değerlendirmek istedim. Normalde uygulama üzerinde programınızı ve ilerleyişi görebiliyorsunuz ama telefona bağlı kalmadan da elimin altında olmasını istediğim için defterde de bir sayfa ayırdım.

Siz de yaptığınız bullet journallerinizi instagram üzerinden benimle paylaşabilirsiniz :) Bloğun instagram hesabı olan ilham pencerem üzerinden sizin gönderdiklerinizi de paylaşabilirim böylece ♥ 

Blog instagram hesabı : @ilhampencerem
Kişisel hesabım : @dilayaltiner

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder